emergency call 18 155 alebo 112 Donator's card
EHAC IKAR

Flash

News

V rieke Slaná sa utopilo 13-ročné dievča

Aug. 20, 2018, 7:31 p.m.

Dnes podvečer prišlo hlásenie leteckým záchranárom o pomoc pre 13-ročné dieťa, ktoré sa topilo v rieke Slaná v obci Včelince (okres Rimavská Sobota). Po neodkladnom vzlete pristál záchranársky vrtuľník hneď vedľa miesta nešťastia. Pozemní aj leteckí záchranári museli u dievčaťa zahájiť okamžitú resuscitáciu. Žiaľ, aj napriek veľkej snahe, sa záchranárom dievča nepodarilo oživiť. Posádka sa vrátila späť na svoju základňu bez pacientky.

Čelný náraz auta do stromu v Levickom okrese

Aug. 19, 2018, 4:58 p.m.

K dopravnej nehode, ktorá sa stala dnes popoludní na ceste medzi obcami Málaš a Farná (okres Levice) boli privolané všetky záchranné zložky, vrátane záchranárskeho vrtuľníka z Nitry. Išlo o čelný náraz osobného auta do stromu, v ktorom sa nachádzali traja pasažieri, z toho dvaja ťažko zranení. Posádka leteckých záchranárov si po pristátí v blízkosti miesta nehody prevzala od rýchlej lekárskej pomoci do svojej starostlivosti 39-ročného muža v bezvedomí, napojeného na umelú pľúcnu ventiláciu. Utrpel vážny úraz hlavy a zlomeninu stehnovej kosti. Po doplnení liečby bol s vážnymi poraneniami leteckými záchranármi prevezený na oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny Fakultnej nemocnice v Nitre. Ostatní zranení ostali v starostlivosti pozemných záchranárov.

Pád paraglajdistu pod Chopkom

Aug. 19, 2018, 4:06 p.m.

Posádka leteckých záchranárov z Banskej Bystrice letela dnes popoludní na pomoc paraglajdistovi, ktorý spadol v oblasti pod Derešským kotlom na Chopku. Po približne 200 metrovom páde utrpel 65-ročný muž z Maďarska poranenie dolnej končatiny. Na palubu vrtuľníka sa pridal aj jeden člen Horskej záchrannej služby, ktorý bol spolu s lekárom k zranenému paraglajdistovi vysadený pomocou lanovej techniky. Na mieste ho lekár ošetril a spoločne ho pripravili na evakuáciu z terénu. Počas medzipristátia bol pacient preložený na palubu a v stabilizovanom stave, pri vedomí s fraktúrou dolnej končatiny letecky transportovaný do Fakultnej nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici.

Intoxikovaný muž v obci Hruštín

Aug. 18, 2018, 5:26 p.m.

Záchranársky vrtuľník zo Žiliny smeroval dnes dopoludnia do obce Hruštín (okres Námestovo), kde rýchly prevoz do nemocnice potreboval 56-ročný muž intoxikovaný pravdepodobne amoniakom. Prítomní svedkovia ho našli v bezvedomí a okamžite mu privolali pomoc. Privolaná rýchla lekárska pomoc mužovi na mieste poskytla neodkladnú zdravotnú starostlivosť a previezla na miestne futbalové ihrisko, kde ich čakala posádka leteckých záchranárov. Tá mu doplnila potrebnú liečbu a v bezvedomí, na umelej pľúcnej ventilácií bol v stabilizovanom stave letecky prevezený do Dolnooravskej nemocnice s poliklinikou MUDr. L. Nádaši Jégého v Dolnom Kubíne.

Dopravná nehoda v okrese Levice

Aug. 16, 2018, 1:56 p.m.

Dnes dopoludnia došlo medzi obcou Zbrojníky a Hontianska Vrbica (okres Levice) k zrážke motocyklistu a osobného motorového vozidla. Na miesto bola vyslaná posádka leteckých záchranárov z Nitry. Lekárka si na mieste prevzala do svojej starostlivosti 41-ročného motocyklistu, ktorý utrpel poranenie panvy a ďalšie povrchové poranenia. Záchranári ho po ošetrení, zaistení a stabilizácií zdravotného stavu letecky transportovali v stabilizovanom stave, pri vedomí na oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Nových Zámkoch.

Pred Novým Mestom nad Váhom skončilo auto mimo vozovky

Aug. 14, 2018, 4:29 p.m.

Záchranársky vrtuľník z Trenčína bol dnes popoludní vyslaný k dopravnej nehode, ktorá sa stala pred Novým Mestom nad Váhom. Vodič osobného auta, ktoré sa nachádzalo mimo vozovky, utrpel vážne poranenia viacerých častí tela. Posádka leteckých záchranárov si po pristátí pacienta prevzala do svojej starostlivosti od posádky rýchlej lekárskej pomoci. Po zabezpečení základných životných funkcií a napojení na umelú pľúcnu ventiláciu bol 25-ročný muž vo vážnom stave letecky prevezený a odovzdaný do ďalšej starostlivosti lekárom oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny Fakultnej nemocnice v Trenčíne.

V Terchovej zavalil traktor muža

Aug. 13, 2018, 7:28 p.m.

Posádka leteckých záchranárov zo Žiliny letela dnes neskoro popoludní do Terchovej (okres Žilina). Ich pomoc potreboval 33-ročný muž, ktorý sa na lesnej ceste pod vrchom Kýčera pri zvážaní dreva prevrátil s traktorom a ten ho následne privalil. Pri prílete záchranárskeho vrtuľníka bol muž spod traktora za asistencie hasičov a policajtov už vyslobodený. Lekár bol na miesto udalosti z paluby vrtuľníka vysadený pomocou lanovej techniky. Muž utrpel poranenie hrudníka, fraktúru zápästia a vážny úraz dolnej končatiny v oblasti stehna. Po poskytnutí primárneho ošetrenia a zafixovania poranení bol z miesta evakuovaný a záchranárskym vrtuľníkom v stabilizovanom stave prevezený do Fakultnej nemocnice v Žiline.

Pod Kriváňom sa zranil český turista

Aug. 12, 2018, 6:20 p.m.

Dnes popoludní bola posádka leteckých záchranárov z Popradu privolaná na pomoc českému turistovi do Vysokých Tatier. V oblasti pod Kriváňom si poranil koleno a nedokázal ďalej zostúpiť sám. Po lokalizácií miesta udalosti bola lekárka k zranenému, 35-ročnému turistovi, spustená pomocou palubného navijaka. Zranenie mu na mieste ošetrila a v transportnej sedačke bol z terénu evakuovaný. Počas medzipristátia ho záchranári preložili na palubu vrtuľníka a letecky previezli do nemocnice v Poprade.

Záchranársky vrtuľník zasahoval v obci Radvaň nad Dunajom

Aug. 7, 2018, 11:38 a.m.

Záchranársky vrtuľník z Nitry letel dnes v ranných hodinách do obce Radvaň nad Dunajom (okres Komárno), kde bol na ceste nájdený muž v bezvedomí, ktorého pravdepodobne zrazilo auto. Leteckí záchranári si ho prevzali do svojej starostlivosti na miestnom futbalovom ihrisku od posádky RZP. 53-ročný pacient mal vážne poranenú hlavu a zlomenú dolnú končatinu. Po neodkladnom ošetrení bol preložený na palubu vrtuľníka a v stabilizovanom stave na umelej pľúcnej ventilácií letecky prevezený na oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny Fakultnej nemocnice v Nových Zámkoch.

Úraz turistky v Mlynickej doline

Aug. 6, 2018, 3:26 p.m.

Leteckí záchranári z Popradu leteli dnes popoludní do Mlynickej doliny na pomoc 57-ročnej slovenskej turistke. Na turistickom chodníku zakopla a spadla, čím si spôsobila zlomeninu hornej končatiny a poranenie tváre. Lekár bol k zranenej spustený pomocou lanovej techniky. Na mieste jej zranenia ošetril, záchranárskym vrtuľníkom bola z terénu evakuovaná a následne prevezená do popradskej nemocnice.

Archive: