emergency call 18 155 alebo 112 Donator's card
EHAC IKAR

Flash

News

Po páde z lešenia prevážal zraneného muža záchranársky vrtuľník

Nov. 18, 2017, 5:19 p.m.

Leteckí záchranári z Nitry leteli dnes dopoludnia na pomoc 47-ročnému pacientovi, ktorý v obci Kráľov Brod (okres Galanta) spadol z lešenia z výšky približne troch metrov. Po páde bol pacient pri vedomí, sťažoval sa na silné bolesti chrbtice, hrudníka a hornej končatiny. Na mieste ho ošetrili privolaní pozemní záchranári a následne ho previezli k futbalovému ihrisku, kde pristál záchranársky vrtuľník. Pacient bol preložený na palubu a po doplnení liečby bol s poranením chrbtice letecky prevezený do Fakultnej nemocnice v Nitre.

Dopravná nehoda pri Bidovciach

Nov. 18, 2017, 5:08 p.m.

Vrtuľníková záchranná zdravotná služba ATE z Košíc letela dnes dopoludnia k dopravnej nehode, ktorá sa stala na ceste medzi obcami Bidovce a Čakanovce (okres Košice – okolie). V osobnom aute, ktoré zišlo mimo vozovky, sa viezli štyria pasažieri. Po pristátí záchranárskeho vrtuľníka v blízkosti miesta nehody si lekár leteckých záchranárov prevzal do svojej starostlivosti 3-ročné dievčatko, ktoré utrpelo úraz hlavy. V stabilizovanom stave, pri vedomí bolo dieťatko v sprievode matky leteckými záchranármi prevezené do Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach. Ostatní zranení účastníci dopravnej nehody boli ponechaní v starostlivosti pozemných záchranárov.

Dvom deťom a jednému zranenému mužovi pomáhali leteckí záchranári

Nov. 14, 2017, 2:50 p.m.

Dnes ráno vzlietla zo svojej základne posádka leteckých záchranárov z Popradu a smerovala do nemocnice v Levoči. Tam si od pozemných záchranárov prevzala do svojej starostlivosti pacienta, ktorý pri prácach na píle spadol z výšky približne 1,5 metra a poranil si chrbticu. V stabilizovanom stave bol záchranárskym vrtuľníkom prevezený na Kliniku úrazovej chirurgie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach. Počas návratu na svoju základňu prišla ďalšia požiadavka o pomoc. Tentokrát išlo o ročné dieťatko, ktoré sa doma v obci Šumiac (okres Brezno) obarilo vriacou vodou. Utrpelo popáleniny 1. a 2 stupňa na približne 20 % povrchu tela. Po primárnom ošetrení smerovali leteckí záchranári s dieťatkom na palube opäť do Košíc, kde ho odovzdali do rúk lekárom Kliniky popálenín a rekonštrukčnej chirurgie. V tom čase pomáhala aj posádka leteckých záchranárov z Košíc 6-ročnému dieťaťu, ktoré v Gelnici zrazilo auto. Záchranársky vrtuľník pristál pri nemocnici v Krompachoch, kde si posádka od lekárov prevzala dieťa do svojej starostlivosti. S poranením hlavy a hrudníka bolo na umelej pľúcnej ventilácií v stabilizovanom stave letecky transportované na vyššie špecializované zdravotnícke zariadenie, do Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach.

Do Pečeňad letel na pomoc záchranársky vrtuľník

Nov. 12, 2017, 10:43 a.m.

Leteckí záchranári z Bratislavy dostali dnes ráno požiadavku na zásah do obce Pečeňady (okres Piešťany). Po pristátí na futbalovom ihrisku si posádka od pozemných záchranárov prevzala do svojej starostlivosti 20-ročného vodiča osobného auta, ktorý pri dopravnej nehode utrpel poranenie hlavy a vážny úraz hrudníka. Pacient bol napojený na umelú pľúcnu ventiláciu a do doplnení liečby a zastabilizovaní bol záchranárskym vrtuľníkom prevezený na oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny Univerzitnej nemocnice Bratislava – Ružinov.

Na diaľnici D1 pri Spišskom Štvrtku sa zrazili dve autá

Nov. 11, 2017, 10:42 a.m.

K dopravnej nehode, ktorá sa stala dnes ráno, bol privolaný aj záchranársky vrtuľník z Popradu. Na diaľnici D1 pri Spišskom Štvrtku sa zrazili dve osobné motorové vozidlá, ktoré následne skončili mimo vozovky. Po prílete k miestu nehody bol lekár leteckých záchranárov spustený k zraneným pomocou palubného navijaka. Na mieste sa nachádzali 4 účastníci nehody. Do svojej starostlivosti si od zasahujúcej rýchlej lekárskej pomoci prevzal lekár leteckých záchranárov najťažšie zranenú cestujúcu, 74-ročnú pacientku, ktorá utrpela vážny úraz hlavy. Napojenú na umelú pľúcnu ventiláciu s polytraumou bola leteckými záchranármi prevezená do popradskej nemocnice. Ďalší ľahšie zranený pacient bol ponechaný v starostlivosti pozemných záchranárov.

Tragický pád zo stožiara

Nov. 10, 2017, 2:42 p.m.

Posádka leteckých záchranárov z Popradu dostala dnes dopoludnia výzvu na zásah do Levočskej doliny, kde došlo k pádu robotníka počas prác na stožiari. Zranenia, ktoré 51-ročný muž pádom utrpel, však boli nezlučiteľné so životom. Lekárka leteckých záchranárov po prílete a vysadení do terénu, mohla, žiaľ, skonštatovať už len úmrtie muža. Posádka sa následne vrátila späť na svoju základňu.

Pri obci Kútniky sa zrazil kamión so sanitkou

Nov. 2, 2017, 2:42 p.m.

K dopravnej nehode, pri ktorej sa zrazil kamión s vozidlom rýchlej lekárskej pomoci dnes krátko popoludní neďaleko obce Kútniky (okres Dunajská Streda), smerovala aj posádka leteckých záchranárov z Bratislavy. Po pristátí záchranárskeho vrtuľníka vedľa miesta nehody si lekár leteckých záchranárov prevzal do svojej starostlivosti 65-ročnú pacientku zo sanitky. Nárazom utrpela poranenie hlavy, hrudníka a brucha. Po poskytnutí neodkladného zdravotného ošetrenia bola preložená na palubu vrtuľníka a v stabilizovanom stave, pri vedomí letecky prevezená do nemocnice v Galante. Ostatní zranení ostali v starostlivosti privolaných pozemných záchranárov.

Obarené dieťa z Hlinného prevážali do nemocnice leteckí záchranári

Oct. 31, 2017, 3:38 p.m.

Vrtuľníková záchranná zdravotná služba ATE z Košíc letela dnes dopoludnia na pomoc 1,5-ročnému dieťatku do Hlinného (okres Vranov nad Topľou), ktoré sa doma obarilo horúcou tekutinou. Po pristátí záchranárskeho vrtuľníka na miestnom futbalovom ihrisku previezla leteckých záchranárov na miesto určenia privolaná polícia. Chlapček utrpel popáleniny 1. a 2. stupňa na približne 20 percentách povrchu tela. Po primárnom ošetrení bol sanitkou prevezený k vrtuľníku, preložený na palubu a v sprievode matky ho leteckí záchranári v stabilizovanom stave previezli do Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach.

V obci Častá zasahoval záchranársky vrtuľník

Oct. 28, 2017, 3:42 p.m.

Leteckí záchranári z Bratislavy boli dnes napoludnie privolaní k dopravnej nehode, ktorá sa stala medzi obcami Píla a Častá (okres Pezinok). Po zrážke dvoch osobných motorových vozidiel potreboval pomoc leteckých záchranárov 34-ročný vodič jedného z áut. Primárne zdravotné ošetrenie poskytla zranenému mužovi privolaná rýchla lekárska pomoc, ktorá ho následne priviezla na futbalové ihrisko v obci Častá, kde pristál záchranársky vrtuľník. Lekárka leteckých záchranárov si pacienta s mnohonásobnými zlomeninami oboch dolných končatín a jednej hornej končatiny prevzala do svojej starostlivosti. V stabilizovanom stave, pri vedomí bol vrtuľníkom prevezený do Univerzitnej nemocnice Bratislava – Kramáre.

V Kolinovciach sa zrazil motorkár s osobným autom

Oct. 25, 2017, 4:34 p.m.

Vrtuľníková záchranná zdravotná služba ATE z Košíc bola dnes napoludnie privolaná k dopravnej nehode motocyklistu a osobného motorového vozidla, ktorá sa stala v obci Kolinovce (okres Spišská Nová Ves). Pomoc leteckých záchranárov a rýchly transport do nemocnice potreboval 45-ročný motocyklista, ktorý po zrážke utrpel mnohopočetnú zlomeninu dolnej končatiny. Privolaná posádka rýchlej zdravotnej pomoci priviezla zraneného pacienta na futbalové ihrisko, kde si ho lekár leteckých záchranárov prevzal do svojej starostlivosti. Po doplnení liečby bol v stabilizovanom stave, pri vedomí letecky prevezený na Kliniku úrazovej chirurgie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach.

Archive: